Üreten ve üretimin gücüne inanan; hayallerinin peşinde koşan ve emeğiyle Gurmeva markasına güç veren üretici kadınlarımızdan Aysel Hanım ile tanışın.

 

 

Aysel Hanım yedi göbek Uşak’lı bir Ege sevdalısı olarak tanıtıyor kendisini. Bölgesel yemeklere de bir o kadar yatkın olduğu için hem yöresine özgü hem de farklı tatlara sofrasında sıklıkla yer veriyor. Yaşadığı bölgeye özgü olan ve tüm Türkiye‘de merkezi olarak bilinen Uşak tarhanası zamanla popülerliğin verdiği etkiyle tüm bölgelerin ağız tadına uygun şekle gelmiştir. Aysel hanımın dikkatini çeken bu durum evlerinde yıllardır tükettikleri ve severek yeni nesillere aktardıkları tadın tüm ülkede tüketilmesinden oldukça memnun. Girişimci ruha sahip olan yetenekli kadınlarımızdan Aysel hanım çevresinde yer alan kadınlarında desteğiyle sosyal medya üzerinden tarhanalarını satışa sunmaya başlıyor. Sonrasında yoğun istek ve beğeni üzerine işlerini geliştirerek bölgede yer alan tanıdıklarından hammadde sağlamaya başlıyor.

Bünyelerinde birçok kadın çalıştırdıkları ufak bir atölye açarak yeni bir gelir kapısı elde ediyorlar. Artık hem yıllardır severek tükettikleri bu yöresel tadı yaşatmanın sevincini yaşıyorlar hem de güvenilir ellerden en doğal şekilde her yaştan insanın sağlıkla tarhana lezzetine doymasını sağlıyorlar. Sizlerde sitemiz üzerinde yer alan bebek tarhanası ve ağız tadınıza uygun acılı tarhana seçeneklerimizi deneyimleyerek üreticilerimize destek olabilirsiniz. Aysel hanıma ve birlikte çalıştığı diğer emekçi kadınlarımıza destek olabilmenin sevincini her daim yaşıyoruz. Bu hikayelerin daha nicelerine…

“Gurmeva – Kadının Elinden” projesinde yer alan tüm ürünlerimizin gerekli belgeleri ve üretim izinleri tamamlanmış olup, ürünlerimizin arkasında bulunan bilgilendirme yazılarında bunlar mevcuttur. Kadın üreticilerimizle hazırladığımız ve ürünün nihai ambalaja gelmesi noktasına kadar olan; hasat, yıkama, hazırlama, damıtma, kaynatma vb. tüm süreçlerde her türlü hijyen kuralları dikkate alınmış olup; Tarım Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen yönergeler doğrultusunda; İl tarım müdürlükleri ve il sağlık müdürlüklerinin izin onayları ile üretim yapılmıştır. Gurmeva markası; Türkiye’nin 81 ilinden kadın üreticilerin yer aldığı bir kadın girişimidir. Aysel Hanım’a da bu girişimin bir parçası olduğu için çok teşekkür ederiz.