KategorilerGİRİŞİMCİ KADINLAR

Başak Taşpınar Değim

Türkiye’nin önemli  kadın girişimcilerinden olan Başak Taşpınar Değim başarı hikayesiyle herkese ilham kaynağı oldu. Biz de Gurmeva olarak kendisini size anlatmaktan ötürü çok mutluyuz.  

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Başak Taşpınar Değim, Koç Üniversitesi’nde burslu MBA yaptıktan sonra Amerika’da yüksek lisansını tamamlamıştır. Amerika’da bulunduğu dönemlerde Nielsen ve Revlon firmalarında yöneticilik yaptıktan sonra 2010 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır.

Başak Taşpınar Değim, Amerika’dan Türkiye’ye taşındığı dönemlerde kaliteli hizmet verenleri bulma sıkıntısı çektiğinden dolayı bu hizmetlerin internet üzerinden kolayca bulunması için armut.com’u kurar.

İlk başlarda 50.000 TL’lik kişisel sermayeyle kurulan armut.com, son 12 ayda %700 büyüyerek ciddi bir artış gösterirken 248 Milyon TL değerindeki hizmet talebini hizmet verenlerle buluşturmuştur. Kısa süre içerisinde Mattermark tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen beş internet sitesi girişiminden biri olarak seçilmiştir. Avrupa’nın en iyi 100 Startup’ından birisi olarak Wired UK tarafından Eylül ayında yayınlanan sayısında yer bulmuştur. 40.000’e yaklaşan hizmet vereni ve toplam iş büyüklüğü ile şu an Türkiye’nin lider hizmet bulma platformlarından biri haline gelmiş durumdadır. 2014 Ocak ayının sonunda ise Avrupalı bir yatırım olan Hummingbird Ventures’dan Series A yatırımını alan armut.com, 500.000’i aşan aylık ziyaretçi trafiği ile hızla büyümeye devam etmektedir.

Başak Taşpınar Değim, bu yatırımların sonunda teknoloji ve ekibe yatırım yaparak, hizmet denildiğinde akla ilk gelen marka olmayı hedeflemekte. Bir teknoloji ürünü olan Armut, pek çok KOBİ’nin internette tanışıp müşterilerine bu kanaldan ulaşmasına ve internet üzerinden kariyer yapmasına vesile oluyor. Gurmeva olarak önemli kadın girimcilerimizden Başak Taşpınar Değim’e başarılarının devamını diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.