KategorilerGİRİŞİMCİ KADINLAR

Demet Mutlu

Gurmeva olarak kadın girişimcileri desteklemek için çıktığımız bu yolda sizler için bize başarılarıyla ilham kaynağı olan; ülkemizin en önemli kadın girişimcilerinden Demet Mutlu’dan bahsetmek istedik.  

Demet Mutlu Türk teknoloji girişimcisi, Trendyol grubunun kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Sidar Şahin tarafından kurulan oyun platformu olan Peak Games’in melek yatırımcısıdır. TechCrunch, Davos Dünya Ekonomik Forumu, Financial Times Zirvesi, Noah ve Fortune gibi etkinliklerde konuşmacı olarak yer almıştır. 

Demet Mutlu New York Üniversitesi’nin ekonomi bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılında Harvard Business School’da işletme yönetimi yüksek lisans eğitimi almıştır. 2009 yılında eğitimini yarıda bırakarak Trendyol’u kurmuştur. Türkiye’nin önde gelen kadın girişimcilerinden olan Demet Mutlu, genç yaşına rağmen çok büyük başarılara imza atmıştır.

Kadın girişimcilerin yanında olmayı her zaman sorumlulukları olarak gördüklerini belirten Trendyol kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu, “ Trendyol olarak 10. Yılımızda kadın girişimciler için güçlü bir projeye daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kadınların işgücüne katılımının artması sosyal ve ekonomik kalkınmada güçlü bir pozitif etki yaratıyor. Bu anlayışla, bugüne kadar teknoloji, eğitim, finansman ve pazarlama desteğimizle binlerce kadınımızın işlerini büyütmelerine katkı sağladık. KAGİDER ile başlattığımız ‘Gelecek Kadınların’ programı ile de daha fazla kadına ulaşacağız” dedi. Gurmeva olarak Türk kadınlarına ilham kaynağı olan Demet Mutlu ile gurur duyuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.