KategorilerGİRİŞİMCİ KADINLAR

Hanzade Doğan Boyner

Gurmeva olarak misyonumuz kadın girişimcilerimizin hikayelerini sizlerle paylaşmak, kadın gücünü desteklemektir. Gurmeva olarak hayat hikayesiyle bize örnek teşkil eden, başarısıyla mutluluk duyduğumuz Hanzade Doğan Boyner’den sizlere de bahsetmek isteriz. 

1972 yılında doğan Hanzade Doğan Boyner; Türk iş kadını, hayırsever, girişimci ve e-ticaret öncüsüdür. Türkiye, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük e-ticaret ve teknoloji şirketlerini bünyesinde barındıran Doğan Online Şirketler Grubu’nun Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. “Doğu’nun Amazon”u olarak anılan Hepsiburada e-ticaret platformunun Başkanıdır. Temmuz 2019’da Forbes dergisi, kendisini “dünyanın en başarılı kadın teknoloji girişimcilerinden biri” ilan ederken Fortune Türkiye ülkenin dijital dönüşümüne liderlik ettiğini belirtmiştir. Boyner, girişimcilik alanındaki başarılarının yanı sıra, Türkiye’deki köklü birçok şirketin yönetiminde de liderlik yapmıştır. Enerji, medya, sanayi, ticaret, sigorta ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük holdinglerinden Doğan Holding’in Başkan Yardımcısı’dır.

Öncesinde, Türkiye’nin en çok satan günlük gazetelerinden biri olan Posta’nın da bulunduğu Doğan Medya Grubu’nda Başkanlık görevini üstlenmiştir. Petrol Ofisi’nin Başkanlığını da yürütmüş olan Doğan Boyner, Doğan Holding ile Orta Avrupa’nın önde gelen petrol ve gaz şirketi OMV arasında stratejik iş birliği kurmak üzere yapılan ortaklık anlaşmasında aktif rol almış, ardından Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir

Uluslararası forumlara konuşmacı olarak katılan Doğan Boyner, Davos’da yapılan 2020 Dünya Ekonomik Forumu (WEF) yıllık toplantısında  ve Paris’te gerçekleştirilen 2019 Fortune Global Forumu’nda da konuşmacı olarak yer almıştır.Global İlişkiler Forumu’nun Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcısı, Brookings Enstitüsü Mütevelli Heyeti Üyesi ve Columbia Üniversitesi Columbia Business School’da Gözetmenler Kurulu’nda aktif roller almaktadır. Kadının gücünü gösteren ve her fırsatta kadın – erkek eşitliğini savunan Hanzade Doğan Boyner’e sonsuz teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.