Üreten ve üretimin gücüne inanan; hayallerinin peşinde koşan ve emeğiyle Gurmeva markasına güç veren üretici kadınlarımızdan Sümeye Hanım ile tanışın.

 

Doğup büyüdüğü toprakların kıymetini nesillerdir bilen bir ailede yetişen ve kendisinden sonraki nesillere de bu değerleri aşılamaya çabalayan Şerife Hanım ile tanışın!

Şerife Hanım; Isparta’da mütevazi bir köyde doğup büyüyen biri. Ailesinden gördüğü şekilde tükettiği ürünleri binbir emekle yetiştirerek hazırlayan yetenekli kadınlarımızdan. Şerife hanım kendisi için ve yakın çevresi için yetiştirdiği ve sonrasında işlediği gıdaları oğlu aracılığı ile daha fazla kişiye ulaştırmayı hedefliyor. Çocuklarından aldığı yardım ile enfes lezzetlerin büyük şehirlerde de tüketilmesi, geleneksel damak tadının canlı kalması için çabalamakta. Biz de kendisinin hedeflerine ortak olarak Isparta’da kendi elleriyle ürettiği Ahlat sirkesini sizlere ulaştırıyoruz. Tamamen geleneksel ve doğal yöntemlerle üretilen fermente ürünleri sağlıkla tüketebilirsiniz.

“Gurmeva – Kadının Elinden” projesinde yer alan tüm ürünlerimizin gerekli belgeleri ve üretim izinleri tamamlanmış olup, ürünlerimizin arkasında bulunan bilgilendirme yazılarında bunlar mevcuttur. Kadın üreticilerimizle hazırladığımız ve ürünün nihai ambalaja gelmesi noktasına kadar olan; hasat, yıkama, hazırlama, damıtma, kaynatma vb. tüm süreçlerde her türlü hijyen kuralları dikkate alınmış olup; Tarım Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen yönergeler doğrultusunda; İl tarım müdürlükleri ve il sağlık müdürlüklerinin izin onayları ile üretim yapılmıştır. Gurmeva markası; Türkiye’nin 81 ilinden kadın üreticilerin yer aldığı bir kadın girişimidir. Şerife Hanım’a da bu girişimin bir parçası olduğu için çok teşekkür ederiz.