Üreten ve üretimin gücüne inanan; hayallerinin peşinde koşan ve emeğiyle Gurmeva markasına güç veren üretici kadınlarımızdan Sümeye Hanım ile tanışın.

 

Sümeye Hanım ilk tenceresini 2018 yılında; endüstriyelleşen gıda sektörüne karşı çocuklarının sağlıklı besinler tüketmesini arzulayarak kaynattı. Özellikle çocuklarının severek tükettiği besinlerle yola çıkan Sümeye Hanım, yine onlar için yılmadan üretime devam etti. Sağlıklı bir yaşamın ve tüketimin herkes için bir hak olduğunu ve bu haktan herkesin faydalanması gerektiğini vurgulayan Sümeye Hanım; üretmenin verdiği mutluluk ve yaptığı lezzetli ürünlerle daha fazla mutfağa girmeyi başardı.

 

Çocuklarına ürünlerini tattırdıktan ve geçer not aldıktan sonra Sümeye Hanım, çevresindeki arkadaşlarına ürünlerini sunmaya başlıyor ve aldığı olumlu dönüşlerle işine dört kolla sarılmaya başlıyor. Mutfağını çok seviyor, yaptığı işten büyük keyif alıyor. Zaten işin sırrı biraz da burada. Yaptığın işten keyif almak; mutlu olabilmek. Gurmeva kadınlarının tamamı gibi Sümeye Hanım da küçük detaylarla mutlu oluyor. Küçük detaylar demişken; bizler için hazırladığı Cevizli İncir Reçeli ile sizler de küçük mutluluklar yaşayabilirsiniz.

 

 

Sümeye Hanım: “Doğal ve sağlıklı beslenmek herkesin hakkı” diyor. Özellikle fabrikasyon üretimin oluşturduğu hasarlardan ve topraktan uzaklaşan seri tüketim anlayışından oldukça huzursuz. Doğal üretip, doğal tüketmenin büyüsüne inanıyor. Kaynattığı her kazana “anne” olmanın eşsiz şefkatiyle yaklaşıp, işini layığıyla yapmaya gayret gösteriyor. Yeterli ve dengeli beslenmenin yanı sıra doğal beslenmenin de önemine vurgu yapıyor. Doğal beslenmek zihinsel gelişime ve iş verimine katkı sağladığı kadar yaşam kalitesini de arttırıyor.

“Gurmeva – Kadının Elinden” projesinde yer alan tüm ürünlerimizin gerekli belgeleri ve üretim izinleri tamamlanmış olup, ürünlerimizin arkasında bulunan bilgilendirme yazılarında bunlar mevcuttur. Kadın üreticilerimizle hazırladığımız ve ürünün nihai ambalaja gelmesi noktasına kadar olan; hasat, yıkama, hazırlama, damıtma, kaynatma vb. tüm süreçlerde her türlü hijyen kuralları dikkate alınmış olup; Tarım Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen yönergeler doğrultusunda; İl tarım müdürlükleri ve il sağlık müdürlüklerinin izin onayları ile üretim yapılmıştır. Gurmeva markası; Türkiye’nin 81 ilinden kadın üreticilerin yer aldığı bir kadın girişimidir. Sümeye Hanım’a da bu girişimin bir parçası olduğu için çok teşekkür ederiz.